АКТУАЛЬНО

Міністерство юстиції активно закликає громадян збирати максимальну кількість доказів для внесення до Реєстру збитків

Головною метою и надзвичайно важливим є збір та збереження доказів для всіх, хто постраждав від агресії Російської Федерації проти України. Про це заявила заступниця міністра юстиції України, Ірина Мудра, в інтерв’ю в Гаазі. Вона розповіла про плани створення спеціальної цифрової платформи для збору, категоризації та зберігання доказів, які будуть використовуватися майбутніми заявниками для підтвердження завданої їм шкоди.

За словами Мудра, цифрова платформа допоможе створити електронні справи для майбутніх заявників, які будуть передані комісії з розгляду заяв для можливого призначення компенсацій. Детальні вимоги до доказової бази ще розробляються Радою Реєстру, але наголос вже зараз робиться на важливості збереження якнайбільшої кількості доказів для всіх, хто зазнав збитків внаслідок агресії.

Зазначено, що фізичні та юридичні особи, а також держава Україна матимуть право подати заяви та докази до міжнародного Реєстру збитків. Зацікавлені сторони мають змогу внести пропозиції до переліку категорій шкоди та збитків, який уряд затвердив для подальшого врахування при розробці правил Реєстру.

Згідно з постановою від 1 грудня 2023 р., уряд затвердив перелік категорій шкоди та збитків, які будуть подані до Реєстру збитків для врахування при розробці правил. Мудра висловила сподівання, що категорії включатимуть різні аспекти, такі як втрата життя, фізичні ушкодження, втрата майна та доходів, а також завдана шкода об’єктам інфраструктури та культурній спадщині.

Перше засідання Ради Реєстру відбулося в Нідерландах з 11 по 13 грудня, де обговорювалися питання щодо збору інформації про завдану агресією РФ шкоду. Реєстр планується як перший етап системи компенсації для тих, хто постраждав від війни, і очікується, що весною 2024 року він почне приймати заяви.

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ