Вчені з Національного університету Кангвон в Південній Кореї виявили взаємозв’язок між зміною рівня моря внаслідок глобального потепління та збільшенням ризику землетрусів.
Дослідники використовували метод електронного спінового резонансу (ЕПР) для датування гірських порід уздовж розломів на Корейському півострові. Вони досліджували області, де дві геологічні маси взаємодіють і спричиняють деформацію проміжної породи. ЕПР вимірює енергію електромагнітного випромінювання, поглибленого неспареними електронами у породі. Накопичення неспарених електронів відбувається через розпад радіоактивних елементів.
Вченим були цікаві поклади дрібнозернистого глинистого матеріалу, і під час аналізу понад 450 дат вони визначили, що збільшення землетрусів співпадає із п’ятьма ключовими міжльодовиковими періодами за останні 650 тисяч років.
Вчені вважають, що стрімкі зміни рівня моря, зумовлені таненням льодовикових покривів під час міжльодовикових періодів, можуть грати важливу роль у збільшенні ризику землетрусів. Це може бути викликано зняттям напруги внаслідок розвантаження льодовиків. Однак вчені вказують, що 2,58 мільйона років тому льодовикові покриви були далеко від Корейського півострова, тому вони виключають цей фактор. Замість цього, вони вважають, що стискаюча напруга талої льодовикової води на літосферу може бути відповідальною за збільшення ризику землетрусів.
Зміна клімату, яка призводить до танення льодовиків та підвищення рівня моря, може спричинити нові землетруси в майбутньому, за попередженням вчених.