АКТУАЛЬНО

Чому ми не їмо яйця індиків

Яйця — універсальний продукт у багатьох кухнях світу. Вони живильні, зручні в приготуванні та доступні. Та хоч курячі яйця давно стали буденністю на полицях магазинів, яйця інших птахів, наприклад індичок, чомусь лишаються поза увагою споживачів. У чому ж причина?

Як з’ясувалося, проблема не в смаку. Яйця індички можна їсти, і за словами фермерів, вони практично не відрізняються від курячих — хіба що трохи більші, з твердою шкаралупою та щільнішою внутрішньою мембраною. Та попри це, яйця індиків практично не потрапляють у продаж, і на це є вагомі причини — як з точки зору біології, так і з боку економіки. Основна причина, чому яйця індиків не потрапляють до масового виробництва — їхня низька рентабельність. Індичка починає нестися лише у віці близько 7 місяців, у той час як курка — вже з 5 місяців. Ба більше, індичка відкладає яйце приблизно кожні 24–32 години, і цикл триває лише близько двох тижнів, за який вона встигає знести не більше 13 яєць. У порівнянні з курками, що можуть нестися майже щодня протягом тривалого періоду, це мізер. До того ж, індички потребують більше простору, спеціального раціону, а сам процес утримання птахів складніший і дорожчий. Як результат — яйця індички просто не варті витрачених ресурсів з точки зору великого фермерського бізнесу.

Попри рідкість у магазинах, яйця індички не є забороненим чи шкідливим продуктом. Фермери, які розводять індиків, часто вживають їх у їжу. Вони відзначають, що яйця смачні, хоча й трохи важче розбиваються. Однак у промислових масштабах це просто нерентабельно. На тлі розмов про яйця індиків не можна не згадати про найекзотичніше яйце у світі птахів. За словами науковця Роберта Хедленда з Кембриджського університету, найдивнішими вважаються яйця пінгвінів. Їхній смак дещо рибний через дієту птаха, а структура — незвична: варене яйце пінгвіна більше схоже на примарну желеподібну кулю з помаранчевим ядром, ніж на звичний білок з жовтком.

Ця особливість пояснюється унікальним складом глікопротеїнів. Якщо в курячих яйцях домінує овальбумін, то в пінгвінячих — пенальбумін, який допомагає виживати в екстремальних умовах Антарктики.

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ