Європейський парламент прийняв історичне рішення щодо боротьби з насильством проти жінок та домашнім насильством. Згідно з повідомленням, опублікованим на сайті Європейського парламенту, новий закон був підтриманий 522 голосами, при протистоянні 27 євродепутатів, тоді як 72 утрималися.
Нові правила націлені на запобігання каліченню жіночих статевих органів, примусовим шлюбам та визначенню механізмів захисту від правопорушень, що відбуваються в онлайн-середовищі, таких як розголошення приватної інформації та кіберфлешинг. Закон також передбачає розширення переліку обставин, які ускладнюють злочини, що можуть призвести до більш суворих покарань, зокрема, злочинів проти громадських діячів, журналістів або правозахисників.
Серед нововведень законодавства також внесено пункт про “намір покарати жертву” на підставі її статі, сексуальної орієнтації, кольору шкіри, релігії, соціального походження або політичних переконань, а також про відновлення “честі”.
Згідно з рішенням, нові правила набудуть чинності через 20 днів після їх публікації в Офіційному журналі Європейського союзу. Держави-члени мають три роки на впровадження цих положень.
Прийняття цього закону важливо з урахуванням статистики Європейської комісії, згідно з якою кожна третя жінка у 27 країнах ЄС стикається з насильством, часто з боку інтимних партнерів. Крім того, за даними європейської мережі організацій End FGM, 600 тисяч жінок у Європі живуть з наслідками каліцтва жіночих статевих органів. Навіть у країнах-членах ЄС, де такі види насильства вважаються злочинами і калічення жіночих статевих органів є незаконним, існують прогалини в законодавстві та відмінності в правових нормах.