Найближчими днями ми можемо очікувати публікацій оптимістичних блогерів, які стверджують, що рейтинг поганий, що фонд 1841 був створений тільки вчора, і що ситуація зовсім не така жахлива. Вони говоритимуть про податки в Україні, порівнюючи їх з європейськими стандартами, і стверджуватимуть, що корупція є всюди. Однак слід зауважити, що ці слова не зроблять нашу податкову систему більш ефективною, і вона залишиться однією із загроз нашій національній безпеці.
Позитивні економічні журналісти та блогери, у мене до вас є кілька запитань:
- У якій іншій країні є “маски-шоу” в податковій сфері? Ні в азіатських, ні в європейських, ні в африканських країнах такого не зустрічається!
- У якій країні після отримання запиту від прокурора суддя ухвалює постанову про обшук у будинку підприємця і виявлення тих самих документів?
- У якій країні податки на додану вартість і податок на прибуток сплачуються авансом?
- У якій країні податок на додану вартість можуть конфіскувати без суду і слідства, а діяльність підприємства блокувати?
- У якій країні після рішення Верховного суду про незаконність відмови в реєстрації податкових накладних податкова служба продовжує блокувати їх?
- У якій країні вину визначає податковий інспектор, і де це може відбуватися без суду і слідства?
І це тільки початок. Без деталей адміністрування, без опису схем податкових і митних органів щодо контрабанди, обману, переплутування цін, повернення ПДВ за фіктивним експортом, введення фіктивного ПДВ у систему СЕА ПДВ. Могли б ви розповісти про БЕБ?
Рейтинг “поганих” податкових систем враховує не тільки всі схеми, вимоги та корупцію в податкових органах, а й також якість державного управління:
- Демократичні вибори та прозорість (спробуйте відкликати Гетманцева) або звільнити Марченка чи хоча б отримати річний звіт Прем’єр-міністра)
- Влада закону (чи є вона у вас?)
- Регулювання (чи є у вас дерегулювання?)
- Політична стабільність (?)
- Ефективність держави (?)
- Контроль над корупцією (?)
Краще утримайтеся від коментарів.