АКТУАЛЬНО

Логопединя про затримку мови у малюків коли варто хвилюватися

Серйозним приводом для занепокоєння є, якщо дитина у віці 3 років взагалі не говорить. Про це розповіла логопединя та директорка приватного садка в Києві Оксана Лавриненко. У такому випадку вона радить одразу прибрати всі гаджети, проаналізувати рівень спілкування в сім’ї та не зволікати із розвитком мовлення дитини.

«Якщо дитина в 3 роки взагалі не говорить, це серйозний привід для хвилювання. Якщо слів немає зовсім – терміново потрібно перевірити слух, відвідати невролога, щоб переконатися, що розвиток нервової системи відповідає віку, а також психіатра для виключення аутизму. Важливо знайти причину відсутності мовлення і всі сили спрямувати на її подолання», – зазначає фахівчиня.

Якщо ж слова у дитини є, але їх мало або вони нерозбірливі, батькам необхідно переконатися, що дитина розуміє звернену до неї мову. Якщо малюк виконує складні інструкції, наприклад, «піди в ту кімнату, візьми те і те, принеси та поклади туди», варто звернутися до логопеда для корекції мовлення.

Лавриненко наголошує, що чим раніше виявити проблему, тим простіше її усунути. Важливо не ховати голову в пісок, а швидко шукати кваліфікованих спеціалістів і, якщо потрібно, погоджуватися на медикаментозне лікування. Саме в дошкільному віці можна скоригувати більшість порушень.

Крім роботи з логопедом, батьки мають докладати зусиль вдома – постійно спілкуватися з дитиною, пояснювати та показувати свої дії. Гаджети ж слід виключити повністю.

Якщо ж діти просто нечітко вимовляють слова, консультації логопеда буде достатньо. Наприклад, до 5 років допускається нечітка вимова деяких звуків. Проте після цього віку хлопчики та дівчатка мають говорити чітко, вимовляючи звуки «р», «л», «ш» та інші, як дорослі.

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ