Українська армія давно перетворилася на майданчик професійної та компетентної служби, де жінки активно беруть участь у різних військових сферах. Однак останнім часом, через російську пропаганду, стали поширюватися міфи про можливу масову мобілізацію жінок в Збройні Сили України. Варто розібратися в реальному стані речей та фактах, щоб розірвати хибні уявлення та зосередитися на тому, що відбувається насправді.
Російські засоби масової інформації активно поширюють дезінформацію про те, що Україна якось готується до мобілізації жінок до Збройних Сил. Не дивлячись на публікацію в The New York Times, на яку спираються пропагандисти, жодна українка не була примусово мобілізована з моменту окупації Криму та початку війни на Донбасі.
За даними Міністерства оборони України, в Збройних Силах наразі служать близько 43 тисяч жінок, і вони мають можливість брати участь у різних військових функціях, включаючи роль кулеметниць, командирів танків, снайперів, а також водіїв вантажівок. Проте, наголошується, що не йшлося про примусову мобілізацію жінок у Збройних Силах України з 2014 року.
Замість цього, держава заохочує жінок, які мають певні фахові навички і кваліфікацію, приєднатися до армії. Навіть ті, хто завершив військове навчання, відповідають за станом здоров’я та віком для військової служби та мають фахову, фахово-попередню або вищу освіту, зобов’язані стати на військовий облік. Це спрямовано на об’єднання даних про наявний резерв фахівців у медичній галузі.
Спеціальність для жінок, які підлягають обов’язковій постановці на військовий облік, не планується розширювати. Україна намагається залучити більше жінок до армії, однак поки не збільшує перелік спеціальностей для жіночого призову.