Однак чиновник підкреслив, що Хезболла є «законною загрозою» для Ізраїлю, і сказав, що єврейська держава має право захищати себе. Ізраїльський чиновник сказав The Post, що Ізраїль навмисно не атакує позиції LAF, і звинуватив Хезболлу в посиленні напруженості.
«Хезболла почала нічим не спровокований вогонь по території Ізраїлю 8 жовтня і продовжує робити це щодня, випускаючи тисячі снарядів. Ізраїль був змушений відповісти в рамках самозахисту», – сказав чиновник.
«Внаслідок агресії Хезболли десятки тисяч ізраїльтян були змушені покинути свої домівки. Держава Ізраїль не повернеться до довоєнного статус-кво, коли Хезболла становить пряму та безпосередню військову загрозу її безпеці вздовж ізраїльсько-ліванського кордону», – додав чиновник.
Коли ізраїльські офіційні особи вперше висловили ідею нападу на Хезболлу під час початку конфлікту в Газі, офіційні особи США негайно висловили заперечення, сказав високопоставлений чиновник адміністрації.
За словами двох високопоставлених чиновників США , ізраїльські офіційні особи спочатку були впевнені, що за вторгненням ХАМАС стоїть ліванське бойове угруповання, і отримали погані розвідувальні дані про те, що атака Хезболла була неминуча в дні після 7 жовтня. В Ізраїлі були глибокі побоювання, що уряд пропустить ознаки чергового насильницького нападу.
За словами високопоставленого чиновника адміністрації, Байден телефонував до трьох разів на день, частково працюючи над тим, щоб відмовити Ізраїль від нападу на “Хезболлу” – крок, який міг би призвести до “всього пекла”, сказав чиновник. Глибокі побоювання ізраїльтян щодо загрози вплинули на рішення Байдена полетіти до Тель-Авіва менш ніж через два тижні після нападу ХАМАС, за словами одного з високопоставлених чиновників.
Ризик того, що Ізраїль може здійснити амбітну атаку на Хезболлу, ніколи не зникав, заявили представники Білого дому та Державного департаменту, але останніми тижнями виникла ширша стурбованість щодо ескалації, зокрема, коли Ізраїль оголосив про тимчасове виведення кількох тисяч військ із Гази. 1 січня — рішення, яке може відкрити ресурси для військової операції на півночі.
«Вони мають вільніші руки для ескалації», — сказав американський чиновник.
Інший американський чиновник сказав, що сили, які Ізраїль вивів із Гази, можуть бути розгорнуті на північ після того, як вони відпочинуть і підготуються до нової хвилі бойових дій. Але військово-повітряні сили Ізраїлю також перевтомлені, оскільки вони завдавали постійних ударів з початку війни в жовтні, сказав чиновник, пояснюючи оцінку Розвідувального управління Міністерства оборони США про те, що ескалація в Лівані призведе до зменшення ізраїльських сил.
Пілоти втомилися, а літаки потрібно обслуговувати та переобладнати, сказав чиновник. Вони зіткнуться з більш небезпечними місіями в Лівані, ніж у Газі, де ХАМАС не має достатньо засобів протиповітряної оборони, щоб збивати атакуючі літаки.
У четвер Байден направив спеціального посланника Амоса Гохштейна до Ізраїлю для роботи над угодою щодо зниження напруженості на лівано-ізраїльському кордоні. Найближча мета полягає в тому, щоб розробити процес для початку переговорів щодо угоди про демаркацію земель, яка могла б визначити, де і як обидві сторони розгортають сили вздовж кордону з метою стабілізації ситуації.
За словами двох людей, знайомих із розмовами, офіційні особи США та Франції обговорюють з урядом Лівану пропозицію, згідно з якою уряд Лівану візьме під контроль частину лівансько-ізраїльського кордону, а не Хезболла, щоб допомогти заспокоїти Ізраїль. Білий дім відмовився розповісти деталі плану.
“Ми продовжуємо вивчати та вичерпувати всі дипломатичні можливості з нашими ізраїльськими та ліванськими партнерами”, – сказав представник Ради національної безпеки. «Повернення громадян Ізраїлю та Лівану в їхні домівки, життя в мирі та безпеці є надзвичайно важливим для Сполучених Штатів».
Представники США визнають, що Хезболла навряд чи погодиться на угоду про кордон, оскільки десятки палестинців у Газі гинуть або отримують поранення в результаті військової кампанії Ізраїлю там.
Всередині адміністрації існують різні думки щодо зацікавленості Нетаньяху в переговорному врегулюванні конфлікту з Хезболлою. Один високопоставлений чиновник США сказав, що обіцянка ізраїльського лідера внести «фундаментальні зміни» для врегулювання конфлікту на кордоні з Хезболлою є звичайним балаканином, спрямованим на те, щоб добитися поступок від ліванської групи. Інші говорили, що якщо війна в Газі закінчиться завтра, політична кар’єра Нетаньяху закінчиться разом із нею, що спонукатиме його до розширення конфлікту.
«Політична логіка Нетаньяху полягає в тому, щоб відновитися після історичного провалу 7 жовтня і досягти певного успіху, щоб показати ізраїльській громадськості», — сказав Сааб, експерт з Лівану. «Я не впевнений, що переслідувати «Хезболлу» — це правильний спосіб зробити це, тому що ця кампанія буде набагато складнішою, ніж кампанія в Газі».
Коли його запитали, чи політичні мотиви керують військовими амбіціями Нетаньяху, високопоставлений ізраїльський урядовець сказав лише, що «прем’єр-міністр продовжуватиме вживати необхідних заходів для безпеки Ізраїлю та його майбутнього».
Перед відльотом до Йорданії Блінкен сказав, що зниження напруженості на кордоні «це те, над чим ми дуже активно працюємо».
«Очевидно, що це дуже спільний інтерес» країн регіону, сказав він.