АКТУАЛЬНО

Гарвардські вчені вразили новими даними про небезпеку самотності

Дослідження підтверджують, що регулярне та активне спілкування з іншими людьми має позитивний вплив на здоров’я і може збільшити тривалість життя. Соціальна взаємодія допомагає організму боротися з наслідками хронічного стресу та підвищує психічний добробут.

Психіатр і психоаналітик Гарвардської медичної школи Роберт Волдінгер стверджує, що ключ до здоров’я і щастя багато в чому залежить від позитивних відносин з оточуючими. За його словами, почуття самотності та соціальної ізоляції можуть бути настільки ж небезпечними, як ожиріння або паління половини пачки сигарет щодня. Соціальні навички, як і м’язи, з часом можуть ослабнути, якщо їх не використовувати.

Вчені підкреслюють, що важливість не у кількості знайомих, а у якості спілкування. Навіть кілька близьких друзів, з якими ви регулярно підтримуєте зв’язок, можуть стати потужним ресурсом для підтримки здоров’я і продовження життя.

Також експерти рекомендують уникати ізоляції та більше виходити у світ, адже соціальне життя допомагає підтримувати психічний баланс. Навіть просте спілкування з сусідами чи продавцями в магазині може мати позитивний вплив.

Підтримка живого контакту з людьми – це не тільки приємно, але й корисно для організму.

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ