21 лютого США зареєстрували у Генеральній асамблеї ООН свій проєкт резолюції, присвячений річниці вторгнення Росії в Україну. Текст документа викликав певні суперечності через відсутність чітких посилань на агресора, а також через те, що в ньому не використано слово “війна”. Замість цього у резолюції йдеться про “російсько-український конфлікт”, що викликає критику з боку деяких держав і організацій.
У документі висловлюється жаль щодо втрат життів у цьому конфлікті, а також наголошується на тому, що головною метою ООН є підтримання міжнародного миру та безпеки, а також мирне вирішення диспутів. Резолюція закликає до швидкого завершення конфлікту та встановлення тривалого миру між Росією та Україною. Вона складається всього з трьох абзаців, що підкреслює її лаконічність.
Резолюція США конкуруватиме за ухвалення з версією, запропонованою Україною та країнами ЄС, де чітко зазначаються російські злочини проти міжнародного права, що відображає більш жорстку позицію щодо Москви. США, у свою чергу, намагаються зберегти більш нейтральний підхід, що, ймовірно, пов’язано з намаганням забезпечити підтримку країн, які не хочуть або не можуть прийняти рішучі заходи щодо Росії.
Крім того, Росія заявила про намір внести до резолюції свою поправку, в якій йтиметься про “завершення конфлікту шляхом вирішення його глибинних причин”, що є характерним для пропагандистської риторики Кремля. Представник Росії в ООН повідомив, що в разі врахування цієї поправки країна готова проголосувати за американську резолюцію.