За результатами опитування українських мандрівників, які повернулися з відпустки, виявилося, що основними засобами побороти поствідпускну тугу є спогади та планування нових подорожей. Після повернення додому, 26% людей найчастіше відновлюють гарний настрій, переглядаючи фотографії та відео зі своїх поїздок, а 25% відзначають, що планування нових мандрівок є відмінним антидотом для поствідпускної меланхолії.
Психолог та кандидат культурології Світлана Архіпова стверджує, що планування нової подорожі є найефективнішими “ліками” від поствідпускного стресу. Подорожі мають прямий вплив на відчуття щастя через вироблення ендорфіну в організмі, а сам процес планування вже вносить позитивні емоції в повсякденне життя.
“Подорожі безпосередньо пов’язані з відчуттям щастя, адже нові враження сприяють виробленню ендорфіну в організмі. Але процес планування поїздки — не важливо, їдете ви найближчим часом або за кілька місяців — також позитивно впливає на настрій,” пояснює психолог.
Інші методи, такі як заняття улюбленою справою та уникання звертання уваги на тугу, також виявилися ефективними для 20% та 8% відповідно. Однак планування нових пригод виглядає як найбільш захоплюючий та конструктивний спосіб вирішення поствідпускного стресу, стверджують українські мандрівники.