АКТУАЛЬНО

Як працюють оновлені графіки відключення світла

Україна переходить на новий принцип складання графіків відключень електроенергії, який дозволить мінімізувати незручності для населення. За словами директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, ключова зміна полягає у поділі черг на підгрупи. Це дає змогу залишати зі світлом сотні тисяч абонентів, яких раніше вимикали без потреби.

Раніше, якщо потрібно було обмежити певну потужність, енергетики змушені були відключати цілу чергу, навіть якщо це перевищувало необхідний обсяг. Наприклад, для зниження потужності на 250 МВт відключали 400 МВт, через що без світла залишалися десятки тисяч абонентів, яких можна було уникнути. Олександр Харченко в ефірі телеканалу “Київ24” пояснив, що тепер черги ділять на дві частини. Це дозволяє точніше регулювати обсяги відключень і скоротити час перемикання до 30 хвилин. “Якщо в Києві раніше відключали 2 черги, це зачіпало додатково 50-100 тисяч людей. Завдяки поділу черг тепер цього можна уникнути. Це безумовно підвищить комфорт споживачів і зробить енергосистему більш гнучкою”, — наголосив експерт.

Оновлені графіки відключень включають більше чітких інструкцій для енергетиків. Вони передбачають ручне перемикання на об’єктах, але зі значним прискоренням. Усе це дозволяє скоротити час відсутності світла у споживачів. В обленерго розробили систему, за якою споживачі гарантовано отримуватимуть електроенергію не менше ніж 3,5 години на добу. За новими правилами шість черг розділили на 12 груп, що забезпечує більшу рівномірність у розподілі електрики.

Гендиректор YASNO Сергій Коваленко зазначив, що новий підхід дозволяє сумарно збільшити кількість годин зі світлом до 56 на тиждень, тоді як за старими графіками їх було лише 38.

З 16 грудня українці користуються оновленими графіками відключень, які запровадили на основі рішення НЕК “Укренерго”. Їх головна мета — зменшити навантаження на енергосистему, забезпечивши при цьому справедливий і зрозумілий підхід до розподілу електроенергії.

Новий принцип відключень — це важливий крок до стабілізації ситуації в енергетичному секторі, що має допомогти громадянам пройти складний зимовий період з меншими втратами.

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ