Планові відключення електроенергії в Україні цієї зими на даний момент не застосовувалися, проте голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус вказав, що у випадку масованих ракетних атак та значних пошкоджень інфраструктури можливе їхнє відновлення.
“Є імовірність, але вона достатньо низька. Ця імовірність залежить від того, якими будуть ракетні атаки на українську енергосистему. Тому повністю виключати таке, мабуть, неможливо. Якщо буде масована атака з десятками ракет та дронів на наші енергооб’єкти, то імовірність цього існує,” – заявив він.
Герус наголосив, що на сьогоднішній день ми майже в середині січня, і обійшлися без планових відключень. Робота націлена на те, щоб уникнути таких ситуацій у майбутньому. “Зараз так просто вразити наші енергооб’єкти не вдасться. У нас є певний запас міцності та енергообладнання. Тому імовірність відключень є, але досить низькою,” – додав він.
За даними оновленого прогнозу Національного банку України, дефіцит потужностей з виробництва електроенергії може скласти 5% наприкінці 2023 року та на початку 2024 року. Однак з урахуванням імпортних постачань його вплив на економіку буде незначним.
Голова “Укренерго” Володимир Кудрицький вказав, що енергетичні об’єкти України забезпечені трьома рівнями захисту від ракетних атак і дронів.
За даними опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, майже три четверті (74%) українців готуються до можливих проблем з енергопостачанням взимку. Проте вони також висловлюють оптимізм щодо того, що ситуація буде кращою, ніж у попередньому році.
Зараз ситуація щодо можливих відключень визначається рядом факторів, таких як ракетні атаки та загрози безпеки енергетичної інфраструктури, і подальші заходи будуть призначені для забезпечення надійності та стійкості енергетичної системи України.