АКТУАЛЬНО

Німеччина скорочує військову допомогу Україні

Кабінет міністрів Німеччини після місяців суперечок планує схвалити бюджет на 2025 рік, зокрема, значно скоротивши військову допомогу Україні. Уряд очікує, що сильне економічне піднесення допоможе скоротити розрив у 17 млрд євро між прогнозованими видатками та доходами, однак економічні реалії вимагають жорстких рішень щодо фінансових пріоритетів.

Скорочення Військової Допомоги Україні

У проекті бюджету на 2025 рік передбачено скорочення військової допомоги Україні до 4 млрд євро, що є значним зниженням порівняно з приблизно 8 млрд євро у 2024 році. Це рішення викликане необхідністю врівноважити бюджет у контексті економічних викликів, з якими стикається Німеччина.

Найбільша економіка єврозони уникла рецесії на початку року, але зростання виявилося повільнішим, ніж очікувалося. Уряд Німеччини, як і інші країни, зіштовхнувся з необхідністю закриття бюджетної діри. У 2028 році в регулярному бюджеті очікується дефіцит у розмірі 39 млрд євро, а для досягнення мети НАТО без спеціального фонду потрібно 28 млрд євро.

Міністр фінансів Крістіан Лінднер наполягає на періоді фіскальної консолідації після більш високих витрат під час пандемії COVID-19 та нещодавньої енергетичної кризи. Нові правила Європейського союзу також обмежують бюджетний потенціал Німеччини, вимагаючи суворіших коригувань.

“Я очікую, що кожна держава-член дотримуватиметься наших фіскальних правил, – заявив Лінднер. – У наших спільних інтересах підтримувати стійкість нашого державного боргу”.

Досягнення угоди щодо бюджету та довгоочікуваного пакету заходів щодо стимулювання економіки стало серйозним випробуванням для коаліції, яку часто звинувачують у внутрішніх розбіжностях. На європейських виборах у червні правлячі партії у коаліційному уряді Німеччини виступили невдало, поступившись украй правій партії “Альтернатива для Німеччини”.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вже запросив додаткове фінансування на допомогу Україні ще на 4 млрд євро у другій половині 2024 року, оскільки значна частина виділених 7 млрд євро вже витрачена або прив’язана до контрактів. Однак бюджетні реалії змушують Німеччину переоцінити свої фінансові можливості та пріоритети.

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ