У Грузії другий тиждень тривають масові антиурядові протести, до яких долучилися навіть працівники державного сектору. Мітингувальники виступають проти дій влади, які, на їхню думку, порушують демократичні принципи та європейський курс країни.
“Ми залишаємося вірними Конституції та суспільству, залишаємося прихильними до європейського курсу”, – заявив співробітник мерії Тбілісі Гіга Сопромадзе. За його словами, протестувальники виступають проти заморожування процесу інтеграції до ЄС до 2028 року та методів залякування, які використовує влада.
Нещодавно грузинський парламент ухвалив зміни до закону про державну службу, які значно ускладнюють повернення до роботи звільненим держслужбовцям, зокрема тим, хто втратив посаду через політичні причини. Цей законопроєкт був підтриманий 87 депутатами, хоча його легітимність не визнають президент та опозиція.
Одночасно з протестами в країні загострилася ситуація довкола одного з найбільших опозиційних телеканалів Грузії Mtavari Arkhi. Його співробітники виступили з екстреною заявою, попереджаючи про можливе закриття каналу.
Генеральний директор каналу Георгій Габунія заявив, що співзасновник Заза Окруашвілі ухвалив рішення про закриття, що, за його словами, вигідно проросійському олігарху Бідзіні Іванішвілі. Дії керівництва каналу вже призвели до втрати фінансування та поступового розриву контрактів, що ставить під загрозу подальшу роботу ЗМІ.
Європейський Союз уважно стежить за ситуацією у Грузії. На засіданні Ради із закордонних справ ЄС, запланованому на 16 грудня, обговорюватимуть нові санкції проти представників влади Грузії.
У заяві ЄС наголошується, що дії грузинської влади, зокрема партії “Грузинська мрія”, спричинили фактичне заморожування євроінтеграції. “Демократичний відкат, що триває, і репресивні заходи мають наслідки для наших двосторонніх відносин”, – йдеться у заяві.
Євросоюз засудив репресії проти протестувальників, журналістів і опозиційних лідерів та закликав до звільнення всіх затриманих. Особливу увагу приділено розслідуванню випадків катувань і жорстокого поводження з боку грузинської влади.