АКТУАЛЬНО

Китай ініціює надзвичайні хвилі спеки, що призводять до знищення життя у Тихому океані

Нове дослідження підтверджує, що Китай може впливати на глобальне потепління, навіть не маючи наміру цього робити. Команда вчених з Океанічного університету Китаю з’ясувала, що з 2010 по 2020 рік Китай створював “теплові згустки” над північно-східною частиною Тихого океану. Це призвело до підвищення температури в Беринговій протоці та на відстані близько 1600 кілометрів до затоки Аляски. Негативні наслідки включають масове вимирання риби, розповсюдження токсичних водоростей і зникнення китів.

Дослідники виявили, що це потепління виникає внаслідок часткового зменшення викидів аерозолів Китаєм. Аерозолі відіграють подвійну роль: вони забруднюють навколишнє середовище, але також відбивають сонячне тепло, що відправляється назад у космос, що призводить до охолодження Землі. Внаслідок цього вчені закликають китайський уряд переглянути свою політику щодо аерозолів, бо їхня заборона може призвести до подальшого підвищення температури в регіоні і загрози життю в океанах.

Дослідження показує, що протягом останніх десятиліть Китай стикався з рекордними хвилями спеки, наприклад, у 2015 році температура досягла 51,6 градусів за Цельсієм. Після успішного скорочення викидів аерозолів у 2010 році спостерігається зміна у характері цих хвиль тепла.

Під час дослідження вчені розробили 12 комп’ютерних моделей клімату, які були використані з двома сценаріями:

  1. Викиди у Східній Азії залишалися стабільними.
  2. Викиди у Східній Азії зменшувалися протягом останнього десятиліття.

Результати показали, що у моделях, де кількість викидів не змінювалася, температура в інших регіонах залишалася стабільною. Проте зменшення кількості викидів призвело до підвищення температури в північно-східних регіонах Тихого океану.

Чисте повітря без аерозолів означає, що менше тепла відбивається назад у космос. Це призводить до підвищення приземної температури, що в свою чергу призводить до формування систем високого тиску. Ці системи, утворюючись над атмосферою планети, зробили системи низького тиску в Тихому океані більш інтенсивними. Це призвело до розширення Алеутського мінімуму, який переносить тепле повітря в північно-східну частину Тихого океану, і послаблення вітрів, які зазвичай охолоджують поверхню океану. У результаті утворюються більш спекотні умови.

Дослідження також вказує на те, що обмеження викидів аерозолів дійсно сприяє глобальному потеплінню. Однак їхнє збільшення призводить до передчасної смерті восьми мільйонів людей щорічно по всьому світу, за даними NASA.

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ