Серед творців і акторів серіалів березня – Кейт Вінслет, Гай Річчі, Юен МакГрегор та інші суперзірки – тож свій вибір зможе зробити кожен.
1. Режим (The Regime)
Актуальна абсурдистська сатира, в якій Кейт Вінслет блискуче зіграла автократичну канцлерку вигаданої центральноєвропейської країни.
Часом страшна, а часом кумедна, ця лідерка потрапляє під владу солдата-соціопата (Маттіас Шонартс), який працює на неї в її екстравагантному палаці.
В одному з епізодів Г’ю Грант з’являється у ролі попередника героїні Вінслет, а Марта Плімптон – у ролі сенаторки США, яка веде переговори щодо зовнішньої політики.
Вілл Трейсі, автор сценарію чорної комедії “Меню” та титулованих “Спадкоємців”, створює світ, що нагадує наш, хоча він й не називає конкретних постатей.
“Серіал не про сучасні події”, – сказала Вінслет The New York Times, хоча Трейсі раніше згадував, що досліджував лідерів Сирії, Росії та Румунії.
Прем’єра “Режиму” – 3 березня на HBO та Max у США та 8 квітня на Sky Atlantic і NOW у Великій Британії.
2. Мері і Джордж (Mary and George)
Історична драма, дія якої розгортається у XVII столітті, нагадує сучасну мильну оперу з розкішними декораціями.
Джуліанна Мур грає реальну історичну постать – Мері Вільєрс, графиню Бекінгемську.
Дружина дрібного аристократа Мері помічає шанс розбагатіти і стати відомою, коли дізнається, що король Яків I охочий до гарних юнаків, а на цю роль ідеально підходить її другий син Джордж.
Усе, що їй потрібно зробити, це влаштувати їм несподівану зустріч. Сина Мері зіграв Ніколас Галіцін, який закохується у сина президента США в ромкомі “Червоний, білий і королівський синій”, тож можливо, він би й сам віддав перевагу красивому молодому чоловікові замість зморшкуватого Якова (Тоні Керран).
Серіал знімали в маєтках та історичних будинках по всій Великій Британії, у тому числі й у колишній королівській резиденції Ноул-Хаус.
Прем’єра серіалу 5 березня на Sky and Now у Великій Британії та 5 квітня на Starz у США.
3. Джентльмени (The Gentlemen)
Гай Річі зняв серіал за мотивами свого однойменного фільму 2019 року, лише змінивши персонажів.
Меттью МакКонахі, на жаль, не буде, як і його героя – лідера нелегальної імперії канабісу, який працював у будинках бідних британських аристократів.
Але буде Тео Джеймс у ролі герцога Холстеда, який успадковує один із тих маєтків і опиняється втягнутим у злочинний світ.
Фільм критикують за негативні стереотипи щодо азійців. Водночас лондонський Standard у захваті заявив, що “Зброя, диваки та одержимість аристократами – фірмовий стиль Річі”.
Світова прем’єра серіалу відбудеться 7 березня на Netflix.
4. Яблука від яблуні (Apples Never Fall)
Як показує час, романи Ліан Моріарті практично завжди стають зірковими серіалами, як-от “Велика маленька брехня” та “Дев’ять ідеальних незнайомців”.
В екранізації її нового бестселера 2021 року “Яблука від яблуні” Аннетт Бенінг і Сем Нілл зіграли подружжя Джой і Стен Ділейні. Коли Джой раптово зникає, її дорослі діти розкривають таємниці глибші, ніж вони могли уявити.
Двоє із чотирьох дітей Джой – Елісон Брі та Джейк Лейсі – намагаються зрозуміти, чи може хтось із родини чи них самих бути тим самим “червивим яблуком”.
Виконавчим продюсером шоу є Девід Гейман (“Барбі” та “Вонка”, лише минулого року). А шоураннером саги стала Мелані Марніч, авторка сценарію заплутаного трилера “Вбивство на краю світу”.
Прем’єра серіалу – 14 березня на каналі Peacock.
5. Дівчата в автобусі (The Girls on the Bus)
Це історія про чотирьох амбітних журналісток, які зближуються, висвітлюючи президентську кампанію у США (усі події вигадані).
Мелісса Бенойст (“Супердівчина”) зіграла Сейді, репортерку New York Sentinel (натяк на New York Times).
Карла Гугіно грає ветеранку конкуруючого видання з Вашингтона, Крістіна Елмор – темношкіру консерваторку з телевізійного каналу, що нагадує Fox News, а Наташа Бенам – інтернет-інфлюенсерку, яка займається політикою.
Тут буде любовна лінія, якій заважає конфлікт інтересів, боротьба за таблетки для аборту і насамперед багато сестринських стосунків.
Назва серіалу походить від класики політичної журналістики про американські вибори – книжки Тімоті Крауса “Хлопці в автобусі” (1973). А Сейді прихильниця тієї старої школи журналістів.
Прем’єра “Дівчат в автобусі” – 14 березня на Max.
6. Палм-Рояль (Palm Royale)
Комедійний серіал про жінку, яка намагається пробитися у вище суспільство елітарного американського курорту Палм-Біч у 1969 році.
Роль Максін, яка відчайдушно намагається видертися соціальними сходами нагору, виконала Крістен Війг.
Лора Дерн, яка разом із Війг, є виконавчою продюсеркою серіалу, зіграла у ньому феміністку, що намагається виховувати свідомість Максін.
Прем’єра серіалу – 20 березня на Apple TV+.
7. Проблема трьох тіл (3 Body Problem)
Цей серіал є одним із найочікуваніших цього року, адже за його появою стоять творці “Гри престолів” Девід Беніофф і Д. Б. Вайс, а також Олександр Ву, продюсер і сценарист “Справжньої крові”.
Ця екзистенційна науково-фантастична історія заснована на китайській трилогії романів.
Події починаються під час китайської культурної революції 1960-х років. Експеримент, який провели тоді вчені, призводить до неочікуваних наслідків сьогодні і може привести на Землю прибульців із занедбаної планети.
Дія розгортається переважно у Великій Британії. Вчені, відомі як “Оксфордська п’ятірка”, намагаються розробити відповідь на можливе вторгнення.
На вісім епізодів серіалу творці витратили 160 мільйонів доларів, що вдвічі більше, ніж на останній сезон “Гри престолів”. З трейлеру зрозуміло, що більшість грошей пішла на екстравагантні спецефекти.
Прем’єра – 21 березня на каналі Netflix.
8. Нам пощастило (We Were the Lucky Ones)
Захоплива драма про велику єврейську родину, яка намагається вижити в окупованій нацистами Польщі під час Другої світової.
Розділена війною родина змушена втекти з рідного міста Радом, але виявляє, що безпечних місць для них вже не лишилося.
Серіал заснований на автобіографічному романі Джорджії Хантер. Головні ролі виконали Робін Вайгерт, Ліор Ашкеназі, Логан Лерман і Джої Кінг.
Кінг зіграла Галину, молодшу доньку подружжя, яка приєдналася до руху опору в Польщі ціною великих особистих витрат.
Прем’єра відбудеться 28 березня на Hulu.
9. Джентльмен у Москві (A Gentleman in Moscow)
Серіал заснований на романі-бестселері американського письменника Амора Таулза 2016 року. Юен МакГрегор виконує у ньому роль графа Олександра Ростова, конкуруючи своїми вусами з самим Еркюлем Пуаро.
Після російської революції 1917 року більшовики засуджують молодого Ростова до довічного ув’язнення у маленькій кімнаті на горищі помпезного готелю “Метрополь” у Москві.
Вихід на вулицю стане смертним вироком. Десятиліттями Ростов блукає готелем, знайомиться з персоналом та гостями, серед яких акторка Анна Урбанова (Мері Елізабет Вінстед). Він також фактично стає батьком для дев’ятирічної дівчинки.
Vanity Fair зазначила, що у серіалі “роман Амора Таулза розгортається у великому, розкішному масштабі”. Зйомки проводили у Великій Британії.
Прем’єра – 29 березня на Paramount+ і Showtime.
10. Періш (Parish)
Джанкарло Еспозіто, який зробив незабутнім персонажа Гаса Фрінга із серіалу “Пуститися берега” та “Краще зателефонуйте Солу”, тепер зняв власний кримінальний серіал, заснований на драмі BBC 2014 року “Водій”.
В американській версії Еспозіто зіграв Грея Періша, який колись був водієм кримінального авторитету, а тепер має свій автосервіс у Новому Орлеані.
Але бізнес іде не дуже, і Періш погоджується доставити пакунок для одного мафіозі та й опиняється втягнутим у схему з торгівлею людьми.
У гостросюжетному трилері, сповненому насилля та моральних дилем, знялися Закарі Момо, Пол Малкомсон і Бредлі Вітфорд.
Прем’єра – 31 березня на AMC та AMC+.