Американська конгресвумен українського походження Вікторія Спартц опинилася в центрі скандалу після того, як розкритикувала британське видання The Telegraph. Причиною стала публікація інтерв’ю, в якому Спартц нібито висловлювала думки, що не відповідають її реальним поглядам. За словами політика, заголовок матеріалу був “навмисно спотворений”, щоб ввести в оману її позицію щодо війни в Україні та зобразити її у несприятливому світлі.
У заяві на офіційному сайті Спартц зазначено, що хоча матеріал містив її висловлювання про необхідність українцям “змиритися з утратами територій”, сам заголовок був використаний як інструмент пропаганди для дискредитації її політичних переконань та звинувачень на адресу Сполучених Штатів в “зраді України”. Спартц вважає, що таке трактування її слів було частиною маніпуляцій, спрямованих на підрив довіри до її позиції щодо конфлікту в Україні.
“Цей заголовок був “зручно” використаний пропагандистською машиною Зеленського, щоб очорнити мене і президента Трампа, а також продовжити звинувачення Сполучених Штатів у підтримці програшу Зеленського”, – стверджує конгресвумен. Вона також зазначила, що після кількох звернень до редакції The Telegraph було виправлено лише деякі частини матеріалу, але проблема зі спотворенням її слів залишалася.
Вікторія Спартц далі продовжила свою критику і заявила, що її висловлювання було використано для того, щоб створити враження про її неприязнь до України. У своєму інтерв’ю вона ніколи не називала українську владу шахраями чи ідіотами, як було вказано у публікації, хоча й підкреслила важливість реалістичного підходу до ситуації. Спартц також зазначила, що “поточна реальність на місцях така, що Україна не в змозі повернути свої території та не може погодитися віддати їх назавжди”.
У заяві конгресвумен також звучала думка про те, що з нинішнім керівництвом України, яке вона охарактеризувала як “маріонетковий парламент”, вирішення конфлікту є малоймовірним. Водночас вона додала, що за допомогою Сполучених Штатів можна досягти тимчасового рішення, яке дозволить кожній зі сторін перегрупувати свої сили. Однак Спартц підкреслила, що остаточне вирішення цього конфлікту має відбутися пізніше, не обмежуючись лише політичними переговорами та військовими діями.
Тим часом критику від Спартц отримав не лише британський медіа-ресурс, а й український уряд. Вона зазначила, що, незважаючи на її зусилля допомогти українським військовим у їхній боротьбі проти Росії, керівництво України в її уявленні є на вкрай неефективному шляху, що ставить під сумнів подальші успіхи в конфлікті.
Ці заяви викликали неоднозначну реакцію у ЗМІ та серед політичних оглядачів, багато з яких звертають увагу на різкість і прямоту, з якими Спартц висловила свої думки щодо війни в Україні та її керівництва. Крім того, на тлі нинішніх подій в Україні така риторика ще більше підкреслює складність і багатогранність внутрішньої політики США та міжнародних відносин у контексті російської агресії.
Незважаючи на шквал критики, конгресвумен Спартц не збирається змінювати свою позицію, яка, як вона вважає, базується на прагматичному підході до реалій, з якими стикається Україна на полі бою та в міжнародній політиці.