АКТУАЛЬНО

Вашингтон пояснив цілі переговорів із Росією

10 квітня у Стамбулі відбудуться переговори між представниками Сполучених Штатів Америки та Російської Федерації. Як підтвердила речниця Державного департаменту США Теммі Брюс, зустріч матиме виключно технічний характер і стосуватиметься лише роботи дипломатичних місій обох країн. Жодних політичних питань, зокрема пов’язаних з війною в Україні, обговорюватися не буде.

Контакти між Вашингтоном і Москвою залишаються обмеженими через глибоку політичну кризу та агресію РФ проти України. Попри це, дипломатичні канали все ж підтримуються — зокрема в питаннях, що стосуються безпеки роботи посольств і технічного функціонування дипломатичних установ.

“На порядку денному немає жодних політичних питань або питань безпеки, і Україна — абсолютно не на порядку денному. Ці переговори зосереджені виключно на роботі наших посольств”, — наголосила Брюс під час брифінгу.

За словами представниці Держдепу, мета переговорів — “досягти прогресу в стабілізації роботи двосторонніх місій”. Йдеться, зокрема, про спрощення умов праці дипломатів, візові процедури, безпеку персоналу, питання власності та доступу до приміщень посольств.

Відомо, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, дипломатичні відносини між країнами були максимально обмежені, а чисельність дипломатів суттєво скорочена. Сторони неодноразово обмінювалися звинуваченнями у створенні штучних перепон для роботи посольств.

Особливо чітко речниця Держдепу окреслила: питання війни Росії проти України не обговорюватиметься.

“Повна нормалізація відносин між США і Росією може відбутися тільки після того, як війна РФ проти України завершиться”, — заявила Брюс.

Це свідчить про жорстку позицію Вашингтона: жодної дискусії з Кремлем про “нормалізацію” чи інші політичні компроміси доти, доки Росія не припинить збройну агресію проти суверенної України.

Попри відсутність політичного порядку денного, зустріч у Стамбулі важлива як індикатор: дипломатичні канали між США та РФ залишаються живими — хоч і на мінімальному рівні. Це може мати значення для безпеки американських громадян, які перебувають у Росії, а також для обміну затриманими або полоненими — хоч такі питання офіційно не підтверджуються.

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ