Глобальні зміни клімату, які призводять до скорочення придатних для вирощування кави кліматичних зон, можуть призвести до суттєвого подорожчання цього популярного напою.
За словами науковців, кавові дерева виявляють високу чутливість до температурних та інших погодних умов. “Вони слабо переносять надмірну спеку, сухість або високу вологість”, – пояснила Софі фон Лебен з Потсдамського Інституту досліджень зміни клімату.
За відомостями, клімат у багатьох тропічних країнах, де вирощується кава, стає все менш стабільним. Деякі прогнози свідчать, що до 2050 року площі, придатні для вирощування кави, можуть скоротитися вдвічі.
Теоретично, глобальне потепління може розширити можливості вирощування кави в північних регіонах, де раніше було занадто холодно для цієї культури. Проте на практиці цьому заважають серйозні перешкоди.
Більшість потенційних “нових кавових територій” вкрита лісами, вирубка яких може ще більше загострити кліматичну кризу. З урахуванням цього, Європейська Союз загрожує введенням повної заборони на імпорт продовольства, вирощеного на місці вирубаних лісів. Оскільки саме Європа є найбільшим споживачем кави, така заборона може негативно вплинути на плани розширення кавових плантацій.
За даними агентств, тенденція до зростання цін на каву вже помітна. За останні 30 років, коли вплив глобального потепління став помітним, ціни на зелену каву зросли приблизно на 60%, а на кавові продукти навіть на 600%.