В Україні впровадження технології 5G залишається на початковій стадії розробки, і оператор мобільного зв’язку “Київстар” розповів, які умови необхідно виконати для того, щоб українці могли скористатися передовою технологією стільникового зв’язку.
Поточний стандарт 5G являє собою один із найсучасніших і найшвидших стандартів мобільного зв’язку, який вже доступний жителям багатьох країн. Але в Україні процес впровадження цієї технології так і не завершився.
Для повноцінного запуску 5G в Україні необхідно виконати кілька важливих кроків. Спочатку необхідно затвердити план використання радіочастотного спектра та провести аукціон для продажу відповідних частот. Це передбачає, що впровадження 5G може розпочатися тільки в рамках обмежених пілотних проєктів з обмеженим числом базових станцій і часом тестування.
Один із ключових частотних діапазонів для 5G – це діапазон 3500 МГц, у якому є вільний спектр у 400 МГц. Однак аукціон на цей спектр може відбутися тільки після затвердження нового “Плану розподілу та використання радіочастотного спектра в Україні” постановою Кабінету міністрів. Цей план визначає виділення діапазонів 3500 МГц і 700 МГц для впровадження 5G.
Діапазон 700 МГц має особливе значення, оскільки забезпечує безперервне покриття 5G і підходить як для 5G, так і для 4G. Однак наразі цей спектр використовується цифровими і військовими службами, що ускладнює організацію аукціону за цими частотами.
Крім цього, необхідно провести роботи зі звільнення цього спектра, такі як конверсія, дослідницька діяльність і визначення доступних частотних смуг. Крім того, слід затвердити умови аукціону і початкову ціну лотів спектра. На сьогоднішній момент в Україні існує дефіцит операторського спектра порівняно з країнами Європейського Союзу.
Оператор “Київстар” активно готує всі необхідні сегменти своєї мережі, щоб запустити 5G на початковому етапі з архітектурою NSA. Ця архітектура не вимагає заміни SIM-карт і дає змогу швидко розгорнути мережу, підключившись до наявної мережі 4G. Однак до повного впровадження технології 5G в Україні знадобиться кілька років.