АКТУАЛЬНО

Росія продовжує розширювати виробництво тактичних ракетних комплексів “Іскандер-М”

Збільшення виробництва ракет для ОТРК “Іскандер-М” дало змогу російським військовим частіше застосовувати цю зброю і завдавати здвоєних ударів по ЗСУ, пише  MWM. У результаті втрати українських сил на передовій значно зросли, наголошується в статті.

Російське державне підприємство з виробництва ракетних систем “КБ Машинобудування” (КБМ) продовжує розширювати випуск тактичних балістичних ракет ближнього радіусу дії 9К720 для комплексу “Іскандер-М” значно збільшеними темпами з урахуванням потреб спецоперації, оскільки країна зміцнює свій арсенал, навіть використовуючи ці засоби в значних кількостях на українському театрі. Головний конструктор “КБ Машинобудування” Валерій Кашин з цього приводу заявив, що “ракети виробляються в набагато більших кількостях, ніж у попередні роки”.

Темпи поставок у 2023 році були в кілька разів вищими, ніж у попередні роки, водночас генеральний директор КБМ Сергій Питиков на форумі “Армія-2023” у серпні минулого року зазначив, що поставки “зросли в кілька разів”. Випуск аналога 9К720 повітряного базування – балістичної ракети “Кинджал”, яку випускають на тих самих виробничих лініях, – також збільшився практично в п’ять разів. Збільшення поставок ракет 9К720 дало змогу російським підрозділам використовувати їх набагато ширше і наносити здвоєні удари, значно збільшивши втрати серед українських передових частин.

До складу кожної бригади “Іскандер-М” входить 51 одиниця техніки, зокрема 12 самохідних пускових установок (СПУ), 12 транспортно-заряджальних машин із навантажувальним краном (ТЗМ), 11 командно-штабних машин (КШМ), 14 машин життєзабезпечення (МЗЗ) для розміщення особового складу, один пункт підготовки інформації (ППІ) й одна машина регламенту та технічного обслуговування (МРТО).
Кожна з таких бригад може розгорнути одночасно 48 ракет і швидко переозброїтися, якщо розташована поруч із ракетними сховищами. Бригада розділена на три батальйони, в кожному з яких по дві батареї з двома пусковими установками. Попри широке застосування з самого початку бойових дій у лютому 2022 року,

“Іскандер-М” набув нового розголосу 9 березня, знищивши найдорожчий військовий об’єкт України – американський ракетний комплекс MIM-104 “Петріот” – а також радянську систему ППО С-300 під Донецьком. Ліквідація цих вкрай цінних і дефіцитних засобів в арсеналі ЗСУ відкрила шлях до більш активного застосування в регіоні російської авіації.

Паралельно з розширенням виробництва комплексів “Іскандер-М” низка джерел, зокрема в уряді США, зазначали, що Росія ще більше збільшила свої можливості з нанесення ударів балістичними ракетами малої дальності за рахунок придбання північнокорейських систем KN-23. За низкою характеристик і зовнішнім виглядом вони схожі на “Іскандер-М”, але мають значно більшу дальність дії, а в разі більшого варіанта KN-23B – ще й більший бойовий заряд.

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ