АКТУАЛЬНО

Пальне змінюється: чому варто частіше перевіряти свічки запалювання

З 1 травня в Україні набула чинності норма про обов’язкове додавання біоетанолу до автомобільного бензину. Тепер у паливі А-92 та А-95 має міститися щонайменше 5% біоетанолу. Така ініціатива покликана зробити пальне більш екологічним і потенційно зменшити його вартість. Але є нюанси, які мають врахувати автомобілісти.

Про це 5 травня в ефірі телеканалу “Київ” розповів експерт паливного ринку Сергій Куюн.

За словами Куюна, критика якості бензину в Україні лунає постійно, проте безпосередньо щодо бензину з біоетанолом наразі немає конкретних нарікань. Головна проблема — це не сам спирт, а його чутливість до умов зберігання та транспортування. “Цей бензин зі спиртом дуже вимогливий до чистоти резервуарів. Якщо в них є залишки води, спирт її абсорбує, і паливо розшаровується — втрачає свої властивості”, — пояснив експерт. Інакше кажучи, якість бензину на заправці залежатиме не стільки від постачальника, скільки від відповідальності самої мережі АЗС. Якщо паливні ємності будуть належно очищені, проблем бути не повинно.

Власникам автомобілів, особливо тих, які часто заправляються звичайним А-95, експерти радять частіше перевіряти стан свічок запалювання, паливних фільтрів і системи упорскування. Це допоможе уникнути несподіваних збоїв у роботі двигуна. На відміну від інших марок бензину, А-98 і вище не підпадають під нову норму — частка біоетанолу в них необов’язкова. Втім, Сергій Куюн зауважує, що цей бензин малопопулярний, тому обмежені запаси можуть призвести до тимчасових перебоїв у разі підвищеного попиту. “Це продукт низької реалізації. Його ніхто не тримає у великих обсягах. Якщо попит різко зросте, можлива короткочасна дестабілізація”, — зазначив експерт. Позитивна новина для водіїв: у травні можливе зниження вартості пального на 1–2 гривні за літр. Але, як попереджає Куюн, це станеться лише за стабільних умов на світовому ринку нафти.

Якщо геополітична ситуація або ринкові тренди не призведуть до коливань цін на нафту, українські споживачі зможуть відчути певне полегшення у гаманцях вже найближчими тижнями.

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ