24 лютого, на честь третьої річниці початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, міністри закордонних справ Європейського Союзу схвалили 16-й пакет санкцій проти Росії. Це рішення, як повідомляє сайт Ради ЄС, включає санкції проти 48 фізичних і 35 юридичних осіб, що несуть відповідальність за дії, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України.
Одним із основних нововведень цього пакету є включення до списку санкцій 74 танкерів російського флоту, що займаються перевезенням нафти в обхід міжнародних обмежень. ЄС також запроваджує обмеження проти осіб і структур, що сприяють експлуатації небезпечних нафтових танкерів, банків, які допомагають обходити санкції, а також пропагандистських каналів, що розповсюджують брехню. Кая Каллас, глава європейської дипломатії, підкреслила, що цей пакет санкцій спрямований не тільки на обмеження діяльності російського тіньового флоту, а й на блокування ресурсів, які Кремль використовує для ведення війни. Вона зазначила, що санкції є важливим інструментом для посилення позиції України в умовах мирних переговорів і продовження боротьби з російською агресією. “Кожен новий пакет санкцій позбавляє Кремль можливості фінансувати свої військові операції,” — додала Каллас, наголосивши, що Європейський Союз продовжуватиме використовувати санкції як важіль тиску на Росію.
Цей пакет санкцій є частиною стратегічного підходу ЄС до Росії та підтримки України. Очікується, що Євросоюз продовжить посилювати тиск на Росію, щоб позбавити Кремль фінансових ресурсів для ведення війни, одночасно підтримуючи Україну на шляху до відновлення суверенітету і територіальної цілісності.