RZECZYWISTY

Szanse na Euro-2024 osłabły: Ukraina zremisowała z Włochami

Dziś w niemieckim Leverkusen odbył się finałowy mecz eliminacji Euro 2024 pomiędzy reprezentacjami Ukrainy i Włoch, który zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Mimo świetnej gry zawodników i niebezpiecznych momentów z obu stron, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć decydującego gola.

Reprezentacje Ukrainy i Włoch zdobyły tyle samo punktów – po 14 punktów. Jednak według dodatkowych wskaźników reprezentacja Azzurri zdobyła bezpośredni bilet na Euro-2024.

Na początku meczu reprezentacja Ukrainy stworzyła pierwszy niebezpieczny moment, kiedy Wiktor Cygankow strzelił z dużej odległości, ale bramkarz przeciwnika poradził sobie z tym strzałem. Włosi również nie pozostali z daleka, odpowiadając nieudanym strzałem Federico Chiesy.

W całym meczu nie zabrakło ciekawych momentów, w tym goli Giorgiego Sudakowa, Giacomo Raspadoriego i Włocha Davide Frattesiego. Zawodnicy obu drużyn mieli swoje okazje na otwarcie wyniku, jednak najlepszą formę spisali się bramkarze.

Po przerwie Mychajło Mudryk miał okazję na zdobycie gola, jednak jego strzał trafił w bramkarza przeciwnika. Ostatnie minuty meczu były zacięte, a niebiesko-żółci usilnie starali się stworzyć okazje, a Włosi próbowali przeciągać czas.

W wyrównanym czasie sędzia nie przerwał gry w momencie, który uzasadniałby rzut karny dla Ukrainy po wątpliwym epizodzie z Mudrykiem w polu karnym. Sędzia nie zdecydował się jednak na analizowanie sytuacji i mecz zakończył się bez decydującego momentu.

Reprezentacja Ukrainy nie mogła zdobyć bezpośredniego biletu na Euro-2024 ze względu na dodatkowe wskaźniki. Wynik meczu pozostawia po sobie pewien gorzki posmak, ale zespół ma nadzieję na dalsze turnieje i przyszłe występy.