RZECZYWISTY

Ukraina zwyciężyła w Algierii na Mistrzostwach Świata w minipiłce nożnej: 9:1

Reprezentacja Ukrainy w minipiłce nożnej rozpoczęła swój występ na Mistrzostwach Świata w 2023 roku pewnym zwycięstwem nad reprezentacją Algierii wynikiem 9:1. Algierczycy otworzyli wynik w 8. minucie meczu, jednak Ukraińcy szybko odzyskali równowagę i z łatwością zdominowali boisko. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Jednak w drugiej połowie meczu ukraińska reprezentacja zaczęła demonstrować swoją wyższość. W 29. minucie po raz pierwszy objęli prowadzenie, a wkrótce podwoili przewagę po samobójczej bramce Algierczyka. W 39. minucie algierska drużyna strzeliła drugiego gola samobójczego, a po nim kolejnego gola zdobył Ukrainiec Ihor Kostroma.

Do końca meczu „Niebiesko-Żółci” strzelili jeszcze cztery gole, końcowy wynik brzmiał 9:1 na korzyść Ukrainy. Reprezentacja Ukrainy prowadziła swoją grupę z trzema punktami. W tej grupie znalazły się także Czechy i Tajlandia, które nie rozegrały jeszcze swojego meczu. Ukraińscy piłkarze pokazali świetną grę i liczą na udany występ na turnieju.